Директор Adapt Institute (Братислава) Матей Кандрік
5 Жовтня, 2023, 15:35

Не в інтересах Словаччини перешкоджати власному ВПК виробляти зброю для України – експерт

Малоймовірно, що новий уряд зможе завадити словацькому ВПК виробляти зброю та амуніцію для України – це вдарить по місцевій економіці.  Таку думку на брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса висловив  директор Adapt Institute (Братислава) Матей Кандрік.

“Замовлення оплачують або європейські партнери України, або власне уряд України. Мені здається, що в словацького уряду немає особливих можливостей якось цьому завадити. Це можливо, але такі кроки будуть шкідливі для будь-якого уряду. Контракти [на вироблення озброєння для України] – це робочі місця для словаків. Ба більше наразі ці міцності навпаки нарощуються і уряд малоймовірно захоче втручатися у справи цього бізнесу. Це може призвести навіть до банкрутств деяких підприємств у словацькому ВПК”, – говорить експерт.

Влітку Україна та Словаччина домовились про спільне виробництво гаубиць Zuzana-2, які випускає компанія Konstrukta Defence. Вона належить до холдингу DND, який частково контролює держава.

“Ситуація з цією компанією складніша, ніж з іншими компаніями, але все одно не можна говорити, що її повністю контролює уряд. Все одно є певна частина приватного капіталу”, – зазначив Кандрік.

Нещодавнє постачання зброї з запасів словацької армії до України припинилось, тому що скоріше за все вичерпались можливі резерви, говорить експерт. Раніше Словаччина передала Україні і ракети для систем протиповітряної оборони С-300, і літаки Міг-29, і іншу зброю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini