21 Вересня, 2023, 14:05

Не F-16 єдиним – Юрій Ігнат розповів, які варіанти бойових літаків розглядає Україна 

Другим по пріоритетності після F-16 Україна розглядає варіант шведського винищувача  Gripen.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Командувач Повітряних сил Микола Олещук бував в різних країнах, зокрема у Швеції, де увага наша сконцентрована на літаку Gripen. Цей літак теж є перспективним не лише в тій моделі, яка сьогодні є. Компанія Saab має гарну перспективу отримання літака наступного покоління, на які зрештою буде переходити ця країна. Ми теж повинні думати про перспективу, не F-16 єдиним, є літаки F-35 відповідно, в Gripen теж буде новіша модель. Але Gripen це літак, який по пріоритетності другий після F-16, який могла б отримати Україна», – пояснив Юрій Ігнат.

Він зазначив, що наразі авіаційні фахівці, які перебувають у Швеції, вивчають питання щодо можливості навчання пілотів, скільки їм знадобиться часу, щоб опанувати цей літак, які його спроможності, як він зможе стати до строю та низку інших важливих моментів. 

«Яке буде там прийняте рішення – це вже рішення серйозне державне. Ще немає заяв від шведської сторони про те, що передають», – зазначив він та додав, що винищувачі F-16 будуть основним бойовим літаком на озброєнні Повітряних сил.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini