10 Липня, 2024, 15:58

Національні конкурсні покази, гала-прем’єри та дитяча програма: в Києві відбудеться 15-й Одеський міжнародний кінофестиваль

З 12 по 20 липня 2024 вже вп’ятнадцяте в Україні відбудеться Одеський міжнародний кінофестиваль. Цьогоріч захід проходитиме в Києві.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

Як зазначила генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух, цьогоріч у програмі кінофестивалю 92 фільми. 

«Програма дуже велика, дуже різноманітна. Ми хотіли максимально показати , наскільки різне, але наскільки чудове українське кіно. Тому що насправді лише в останні роки його помітили. Наше кіно знають за кордоном і хочеться, щоб українці більше знали наших українських стрічок», – зазначила генеральна директорка ОМКФ.

За її словами, основна програма, на якій очікують побачити найбільшу кількість глядачів – національні конкурсні покази. В ній цьогоріч 11 фільмів, і більшість з них – повнометражні ігрові стрічки. Крім того будуть покази документальних стрічок, знятих за останній період.

В рамках спецпоказів є і дитяча програма. В ній заплановано показ трьох фільмів, один з яких прем’єрний.

На кінофестиваль повернули програму гала-прем’єр – допрем’єрний показ  фільмів, які є найбільш очікуваними у вітчизняних кінотеатрах.

Як і попередні роки, головна мета та ідея кінофестивалю – показувати українському глядачу кіно високої художньої якості та сприяти розвитку кіноіндустрії. 

Окрім підтримки вітчизняної кіноіндустрії, фестиваль традиційно продовжує співпрацю з благодійними фондами. Так, цьогоріч, здійснюватиметься партнерство з благодійним фондом «Діти Героїв», який підтримує дітей, які постраждали в результаті війни, і тих дітей, чиї батьки загинули в результаті війни. 

«Тому ми дуже сподіваємося, що не лише та частка, яку ми віддамо благодійному фонду, піде на допомогу, але, що і глядачі доєднаються – будуть QR-коди, будуть посилання, і крім купівлі квитків, будуть також спрямовувати кошти на благодійний фонд», – додала Анна Мачух.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini