Олександра Романцова, виконавча директорка ГО «Центр громадянських свобод», Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександра Романцова, виконавча директорка ГО «Центр громадянських свобод», Медіацентр Україна-Укрінформ
20 Березня, 2023, 16:47

Наше законодавство повинно бути готовим реагувати не тільки на арешти та звинувачення путіна, а й на всіх інших міжнародних злочинців – Олександра Романцова

Національна система правосуддя повинна бути готова до визнання всіх воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила виконавча директорка ГО «Центр громадянських свобод» Олександра Романцова, коментуючи видачу Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт президента росії володимира путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують в незаконній депортації населення та дітей з території України до росії.

«Наше «домашнє завдання» мати своє законодавство таким, щоб воно було готове реагувати не тільки на арешти та звинувачення путіна, а в тому числі й на всіх інших міжнародних злочинців. Бо, на жаль, наразі законодавство України не є готовим до того, що, наприклад, хтось з цих злочинців буде міняти особу і в Україні ховатися. Я маю на увазі російських офіцерів, солдат тощо».

За словами Олександри Романцової, дуже важливим моментом є те, що потрібно «ратифікувати римський статут, підготувати своє законодавство до визнання всіх типів воєнних злочинів, злочинів проти людяності, чого взагалі немає в нашому Кримінальному Кодексі». 

«Бо що б не сталося з путіним на міжнародному рівні, а це важливо на міжнародному рівні, щоб подолати його міжнародний імунітет, дуже багато нам доведеться працювати над кейсами на національному рівні. Має бути готова наша національна система правосуддя, і бажано за участю міжнародних експертів. Бо це надає об’єктивність, це дає прозорість процесу, визнання його на міжнародному рівні. Тож працюємо далі, багато роботи».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini