18 Січня, 2024, 16:39

Наразі спостерігається блокування та ускладнення руху на трьох напрямках кордону з Румунією – ДПСУ

Останніми днями спостерігається блокування або часткове ускладнення руху для вантажних транспортних засобів по кордону з Румунією. Зе до вчора це фіксувалося на двох напрямках, станом на зараз – вже на трьох.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Починаючи з суботи почав блокуватися напрямок пункту пропуску «Порубне» з українського боку, з румунської сторони це пункт пропуску «Сірет».  Учасники цієї блокади, представники агросектору починали свої дії, як правило, в обід, а на вечір вони їх закінчували. Так було в суботу, так було в неділю. Надалі додався ще напрямок пункту пропуску «Красноїльськ». І ці два напрямки станом на ранок сьогодні фактично блокуються цілодобово. Відмічається ускладненість руху значна для транспортних засобів. При тому ще треба розуміти, що у напрямку пункту пропуску «Красноїльськ» можуть перетинати кордон тільки вантажні транспортні засоби, які слідують порожніми, натомість по напрямку пункту пропуску «Порубне», звісно що вантажівки, які перевозять вантажі, як у бік Румунії, так і в бік України», – пояснив Андрій Демченко.

Водночас він додав, що сьогодні після 10:30 на території Румунії відбулося блокування напрямку пункту пропуску «Дякове».

«При тому, що  на цю хвилину ми відмічаємо, що все ж таки рух відбувається певний з боку Румунії в бік України, натомість рух з України в Румунію практично відсутній», – зазначив він.

Крім того, за словами Андрія Демченка, вчора фіксувалося, що румунська сторона все ж таки почала пропускати в бік України у напрямку пункту пропуску «Порубне» до 10 вантажних транспортних засобів за годину. Тому, зауважив він, хоч і з ускладненням, але певний рух іде.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini