5 Червня, 2023, 17:32

Напередодні Дня журналіста у Медіацентрі Україна-Львів пройшла панельна дискусія на тему: Роль української журналістики в умовах війни

На ній обговорювалися головні виклики і досягнення українських медіа, які вже більше року працюють висвітлюючи життя і боротьбу українців проти російських окупантів.  

Пропонуємо декілька роздумів з дискусії:

Багато редакцій не змогли вижити. Але ті, які вижили, здобули визнання на міжнародному рівні. І те, як ми говоримо про процеси, які відбуваються в нашій країні і кому ми даємо слово у своїх медіа залежить, як це буде чути міжнародна спільнота. Це також матиме вплив на життя в самій країні. Медіа отримали шанс сформулювати ідею, яка буде панувати після війни.

Спільна біда об’єднала українські медіа. Після повномасштабного вторгнення трансформувалося поняття конкуренції. Солідарність в професії відчувається дуже сильно. Завдяки взаємопідтримці українські журналісти змогли посилити свій меседж про війну і зробити вплив медіа сильнішим.

Українська журналістика прийняла удар і вистояла у протистоянні із російською пропагандою, хоча це не просте завдання. Кейси висвітлення злочинів росіян проти людяності від українських журналістів показують, що вітчизняні медіа мають авторитет і довіру у світі.

Через війну припинили роботу багато локальних медіа. І це велика проблема. Адже локальні медіа мають забезпечувати прозорість влади на місцях. Сьогодні представники влади вже звикла до певного рівня непідзвітності і після війни це буде великий челендж для українських медіа. Та завдяки досвіду роботи в екстремальних умовах, проведенню розслідувань і підтримці всередині медіаспільнота є всі шанси впоратися із цим завданням.

📍Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini