Напередодні Дня журналіста у Медіацентрі Україна-Львів пройшла панельна дискусія на тему: Роль української журналістики в умовах війни
На ній обговорювалися головні виклики і досягнення українських медіа, які вже більше року працюють висвітлюючи життя і боротьбу українців проти російських окупантів.
Пропонуємо декілька роздумів з дискусії:
Багато редакцій не змогли вижити. Але ті, які вижили, здобули визнання на міжнародному рівні. І те, як ми говоримо про процеси, які відбуваються в нашій країні і кому ми даємо слово у своїх медіа залежить, як це буде чути міжнародна спільнота. Це також матиме вплив на життя в самій країні. Медіа отримали шанс сформулювати ідею, яка буде панувати після війни.
Спільна біда об’єднала українські медіа. Після повномасштабного вторгнення трансформувалося поняття конкуренції. Солідарність в професії відчувається дуже сильно. Завдяки взаємопідтримці українські журналісти змогли посилити свій меседж про війну і зробити вплив медіа сильнішим.
Українська журналістика прийняла удар і вистояла у протистоянні із російською пропагандою, хоча це не просте завдання. Кейси висвітлення злочинів росіян проти людяності від українських журналістів показують, що вітчизняні медіа мають авторитет і довіру у світі.
Через війну припинили роботу багато локальних медіа. І це велика проблема. Адже локальні медіа мають забезпечувати прозорість влади на місцях. Сьогодні представники влади вже звикла до певного рівня непідзвітності і після війни це буде великий челендж для українських медіа. Та завдяки досвіду роботи в екстремальних умовах, проведенню розслідувань і підтримці всередині медіаспільнота є всі шанси впоратися із цим завданням.
?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20.
З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.
Для довідок:
+38 067 652 91 97
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini