2 Лютого, 2024, 14:33

Наймасштабніші угоди про співпрацю – посол розповів про перспективи домовленостей з Японією щодо відбудови України

Наразі відбувається підготовка щодо конференції з просування економічного відновлення України, яка відбудеться в Японії 19-20 лютого. Ця подія – наймасштабніший контакт на рівні урядів України та Японії, а також бізнесу країн за останні п’ять років. У ході конференції заплановано підписання міжурядових угод в галузі економіки, а також меморандумів із компаніями щодо співпраці у різних напрямках.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії.

«Стосовно документів, ми маємо намір підписати одну чи дві, це ще питання остаточно вирішується, міжурядові угоди в галузі економіки. А також буде ціла низка меморандумів між компаніями стосовно напрямків співпраці. Вони стосуються і промисловості, енергетики, сільського господарства, транспорту, всіх важливих аспектів, які ми маємо на увазі, коли говоримо про відновлення України, територій, економіки. Є частина, яка має реалізовуватися вже зараз, негайно, і вона вже почала здійснюватися, просто де-юре про це буде проголошено на конференції. А також, головне, запустити по майбутній співпраці, в якій, ми сподіваємося, досвід Японії, абсолютно унікальний досвід у світі, бо жодна інша країна стільки разів за останні роки не відбудовувала себе після що Другої Світової війни, що масштабних землетрусів, буде реалізовуватися в Україні, нам би цього дуже хотілося», – зазначив Сергій Корсунський.

Напередодні самого заходу, вже з наступного тижня буде проходити низка конференцій, спрямованих на діалог між бізнесами країн щодо  відновлення України. У заходах, окрім представників бізнесу, візьмуть участь також мери українських міст, які постраждали внаслідок російської агресії та представники муніципалітетів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini