Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”; Ірина Чаура, правозахисниця ГО “Східна правозахисна група”
27 Вересня, 2023, 13:54

Найближчим часом на окупованих територіях загарбники оголосять про агітаційну кампанію до виборів президента рф – правозахисники

Головною метою кремлівських політтехнологів буде підвищення явки. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

“Результатами місцевих виборів влада кремля залишилася незадоволеною… В основу агітаційної кампанії будуть покладені так звані “перемоги та досягнення путіна”, а також йому створюють образ “відтворювача імперії”, який активно будуть поширювати за допомогою пропагандистських ЗМІ”, – розповіла правозахисниця.

Вона розповіла, що псевдовибори окупаційна влада проводила примусово, змушуючи громадян до участі в них. Представники так званої виборчої комісії робили обхід по будинках та громадських місцях разом з окупаційною поліцією та військовими РФ.

“Громадян, які відмовлялися брати участь у псевдоголосуванні, затримували та везли до відділку окупаційної поліції. Затримання проводили публічно і використовувалося, як інструмент тиску на інших місцевих жителів”, – зазначила правозахисниця.

Також вона розповіла, що на посади голів окупаційних адміністрацій призначили колаборантів, а на посади очільників окупаційних силових і судових структур призначаються громадяни РФ. 

Зокрема, Плодовський Юрій Вікторович, начальник управління ФСБ РФ, громадянин РФ; Михайлов Гліб Леонідович, прокурор так званої “ЛНР”, громадянин РФ; Боломожнов Олег Федорович,  начальник управління ФСБ РФ так званої “ДНР”, громадянин РФ; Подкопаєв Микола Миколайович,  голова Верховного суду так званої “ДНР”, громадянин РФ; Кольцов Антон Вікторович, голова ради міністрів окупованої Запорізької області, громадянин РФ; Осипчук Кирил Миколайович, прокурор окупованої Запорізької області, громадянин РФ; Троценко Вадим Вадимович, начальник управління ФСБ РФ по окупованій Херсонській області, громадянин РФ; Петров Андрій Юрійович, прокурор окупованої Херсонської області.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini