7 Вересня, 2023, 19:32

Найбільше спроб застосування ворожих ДРГ фіксується у Сумській області – Андрій Демченко

Ворог на додачу до щоденних обстрілів, які він здійснює з території росії в межах Чернігівської, Сумської та Харківської областей, також намагається використовувати диверсійно-розвідувальні групи, які пробують зайти на територію України, як невеликими, так і більшими групами.

Найбільше таких спроб фіксується по сумській області, де досить часто українські захисники, прикордонники та військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії, які також посилюють цей напрямок кордону з країною-агресором, виявляють такі групи.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

За словами Андрія Демченка, є випадки трохи менше, але все ж таки застосування ворогом ДРГ по Чернігівському напрямку. 

Натомість, зазначив речник ДПСУ,  за останній час не фіксували використання ДРГ ворогом по Харківщині.

«Це не виключає, що ворог не буде там цього робити, але на даний момент найбільше спроб все ж таки фіксується по Сумській області», – додав Андрій Демченко.

Він наголосив, що українські захисники роблять все необхідне для того, щоб передусім посилити цей напрямок, а також здійснюють заходи для того, щоб викривати такі диверсійні групи. 

«В тому числі застосовуються безпілотні літальні апарати, які моніторять лінію кордону та прикордоння. Попри те, що ворог також активно застосовує засоби радіоелектронної боротьби, чим намагається унеможливити використання безпілотників. Але щойно ворожа ДРГ виявляється, по ній відразу відкривається вогонь, і вона відходить за лінію нашого державного кордону, не змігши пройти вглиб нашої території», – наголосив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini