Найбільше люди звертаються по юридичну та психологічну допомогу – Veterans HUB Odesa
В Одесі вже п’ятий рік успішно працює громадська організація “Veterans HUB Odesa”. Вони надають юридичну та психологічну допомогу тим, хто повернувся з фронту, а також членам їхніх сімей, піклується про тих, хто залишився без годувальника та займається навчальними курсами для родин українських військовослужбовців та допомагає з грантами для створення бізнесу.
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла заступниця голови ГО “Veterans HUB Odesa”, проєктна менеджерка Уляна Громович.
“З 2019 року ми працюємо з ветеранами та членами їхніх сімей. З початку повномасштабного вторгнення ми активно допомагаємо нашим військовим у шпиталі та лікарнях, безпосередньо підрозділам на фронті. З травня 2022-го за допомогою міжнародного фонду “Відродження” займаємося психологічним відновленням ветеранів і їхніх рідних та юридичною підтримкою. А також проводимо регулярні навчальні курси, – повідомила Уляна Громович.
Зараз ті, хто повернувся з фронту та їхні родичі часто звертаються по юридичну допомогу: Veterans HUB Odesa надає консультаційні послуги безплатно та допомагає з оформленням документів.
“Зараз кількість людей, яким необхідна психологічна та юридична допомога збільшується. Це стосується оформлення пільг, виплат, пошуків необхідних документів. Часто звертаються родичі зниклих безвісти. Як оформити пенсію по втраті годувальника, звернення до військово-лікарських комісій, як отримати пільги та виплати, – за всім цим до нас приходять люди. Ми навіть звертаємось до військових частин, коли там затримують документи ветеранам”, – зазначила юристка “Veterans HUB Odesa” Анастасія Бойко.
Також у хабі допомагають з оформленням грантів до міжнародних та владних інституцій, щоб отримати кошти на відкриття свого бізнесу: навіть створена “карта ветеранських бізнесів”. Але найбільше звертаються по допомогу психологів.
“Люди повертаються з травмами – психологічними, фізичними. Їм потрібна велика реабілітація. Але не вистачає фахівців, багато проблем. Воїн залишається сам на сам з мирним життям: це важко. Не всі одразу хочуть йти працювати. Ще одна причина – низька довіра до органів влади. Ще чоловіки не визнають, що їм потрібна психологічної допомоги, до нас більше приходять родичі, які розповідають про проблеми. Всім нас необхідно зрозуміти, що ветерани – це нова українська реальність, до них треба ставитися з повагою і допомагати”, – підсумувала Анастасія Бойко.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini