30 Листопада, 2023, 15:28

Найбільше дезінформаційних повідомлень щодо «контрабанди західної зброї» росія спрямувала на Чехію 

Згідно з даними дослідження VoxChek по шести країнах Європи, у Словаччині, Чехії, Німеччині, Італії, Польщі та Угорщині за період з лютого 2022 року до жовтня 2023 року було зафіксовано 255 дезінформаційних повідомлень щодо нібито контрабанди західної зброї з України. Найбільша кількість таких повідомлень було спрямовано на Чехію.

Про це під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила лідерка проєкту VoxChek Світлана Сліпченко.

«Примітно, що попри те, що серед усіх наративів та всієї дезінформації, найбільше дезінформаційних російських повідомлень про Україну було спрямовано на Польщу, то саме щодо «контрабанди західної зброї» найбільше повідомлень було спрямовано на Чехію – майже третина заяв у рамках цього наративу за останні півтора роки. Польща в цьому випадку на другому місці із чвертю цих заяв. І далі по 15% у Німеччини та Словаччини, і менше 10% в Італії та Угорщини», – зазначила Світлана Сліпченко.

Експертка наголосила, що позаяк сплески подібних дезінформаційних кампаній російської пропаганди збігаються з моментами виборів у цих країнах, то ймовірно, що рф буде активізувати зусилля з дискредитації України і напередодні виборів до Європарламенту.

«Бачимо, що росія буде активізовувати свої зусилля із дискредитації  України ближче і до виборів Європейського Парламенту у червні 2024 року. І таким чином ми можемо очікувати, що попри те, що було спродуковано чимало фейків з використанням і різних методів, з залученням різних джерел, росія не буде надалі відмовлятися від цієї теми і надалі її використовуватиме», – додала пояснила експертка.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini