Фото - Харківський Медіа Хаб: начальник ХОВА Олег Синєгубов
3 Грудня, 2023, 18:53

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині

За словами спікера, ворог продовжує обстрілювати цивільну інфраструктуру регіону. За добу напередодні брифінгу російські терористи 16 разів атакували прикордонні та прифронтові населені пункти області. 

«Спостерігається посилення обстрілів Вовчанська, де залишається близько 3,5 тисяч людей, та його району. За минулу добу в результаті “прильотів” було пошкоджено десять домогосподарств та одна адміністративна будівля. Крім того, з території російської федерації був обстріляний населений пункт Уди, Богодухівського району», — зазначив Олег Синєгубов.

Найскладнішим, за словами очільника області, залишається Куп’янський напрямок. Напередодні була обстріляна Ківшарівка. По ній ворог вдарив керованою авіабомбою. Були пошкоджені багатоповерхові будинки та заклад освіти.

Завершилася примусова евакуація родин з дітьми з трьох прифронтових громад Куп’янського району. Проте, влада розглядає низку населених пунктів, зокрема Куп’янськ, де буде оголошено евакуацію, поки що рекомендовану, згодом — примусову. 

«За нашою інформацією, тут перебувають 525 дітей. Чекаємо на рішення місцевої влади. Потім будемо виносити це питання на Раду оборони», — наголосив пан Синєгубов. 

Також він зазначив, що зафіксовані випадки, коли люди намагаються повернутися до рідних домівок, звідки були евакуйовані, попри існуючу небезпеку для життя. 

«Що стосується Куп’янська: евакуація має профілактичний характер. Ніякого ускладнення оперативної ситуації на цьому напрямку немає. Крім того, ми маємо продовжувати укріплення наших фортифікаційних споруд, деякі з яких знаходяться безпосередньо в місті, в житлових кварталах. Тому не хочемо наражати на небезпеку жителів, якщо ворог виявить такі позиції та посилить обстріли», — зазначив посадовець.

Росіяни продовжують штурмовати українські позиціїв районі населених пунктів Синьківка і Петропавлівка. Але Сили оборони тримають оборону на цьому напрямку, наносячи ворогові відчутні втрати в живій силі та техніці.

Пан Синєгубов наголосив, що ані розташування українських підрозділів, ані кількість окупованих населених пунктів впродовж останнього часу не змінилася:

«Командний пункт в Куп’янську відвідав президент України Володимир Зеленський, аби особисто пересвідчитися в стані оперативної обстановки та поспілкуватися з військовими, які тримають тут оборону.»

На Боровському напрямку обстановка залишається мінливою, але повністю контрольованою. Ворог розглядає цей напрямок як один з пріоритетних для наступу. Але наступальні дії російських військ тут не такі активні, як на Куп’янському. 

«Проте ситуація тут може змінитися в будь-який момент, оскільки ми спостерігаємо тут переміщення штурмових підрозділів росіян і важкої броньованої техніки. Тому тут ми також працюємо над посиленням фортифікаційних споруд тощо», — розповів очільник області. 

Залишається важкою обстановка й в Дворічанській громаді, поблизу якої ведуться активні бойові дії. 

Продовжується розмінування звільнених та постраждалих від російської агресії територій Харківщини. 

«Із погіршенням погодних умов цей процес дещо сповільнюється, оскільки за протоколом заборонено проводити масштабне розмінування. З випаданням снігу служби перейдуть на оперативне та індивідуальне розмінування. Однак тут в нагоді буде два транспортних засоби для розмінування, які ми придбали, оскільки вони дозволяють працювати за будь-яких погодних умов», — заявив начальник Харківської обласної військової адміністрації. 

Також олег Синєгубов розповів, що ХОВА запускає новий проєкт: чат-бот в Телеграм-каналі:

«Буде можливість звернутися до начальника обласної адміністрації з будь-якою заявою про надзвичайну ситуацію, корупційні прояви, зловживання владою посадовими особами, з обов’язковим зворотнім зв’язком. Ці заяви будуть розглядатися профільними управліннями або департаментами та відповідно реагувати на кожну з них.»

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini