На затопленій території Херсонщини можуть бути пам’ятки, невідомі археологічній науці – науковець
Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса заявив Сергій Нємцев, головний спеціаліст сектору моніторингу ситуації щодо окупованих територій департаменту культурної спадщини міністерства культури та інформаційної політики.
Він розповів, що до того, як з’явилася Каховська ГЕС та Каховське водосховище, ця територія була відома науковцям як “Великий Луг”.
“Ця била дуже зручна для життя територія, починаючи з епохи пізнього палеоліту і до середньовіччя. Різноманіття біоресурсів давало людям, яки там селилися, забезпечити себе харчуванням. І на цих теренах знаходяться пам’ятки і поселення, які давали назву цілим археологічним культурам. Якщо ви прочитаєте курс археології півдня України, ви кожного разу буде згадувати пам’ятки, розташованні на тій території. Потенційно, там є пам’ятки, про які ми нічого не знаємо”, – зазначив науковець.
Він додав, що підрив дамби знищив географічні прив’язки тих археологічних експедицій, які колись працювали в тому районі.
“В 1950-х роках там в авральному режимі працювала археологічна експедиція. Вона знайшла скіфські поселення, але географічні прив’язки були не дуже якісними. А через підрив взагалі не актуальні. Якщо ми щось знайдемо, то встановити чи це саме ті поселення, які знайшли в 50-х, буде складно”, – зазначив науковець.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini