Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”
11 Липня, 2023, 15:05

На тимчасово окупованих територіях України перебуває понад сім тисяч дітей-сиріт – правозахисники

Це сталося через поведінку окупантів на захоплених територіях. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

Вона зазначила, що до повномасштабного вторгнення з усіх підконтрольних територій окупанти вивезли майже всіх вихованців дитячих будинків.

“Відкритим залишається питання, звідки взялися понад 7 тисяч дітей-сиріт. На те є три причини. Перша – примусова мобілізація чоловіків, багато родин залишилися без чоловіків, і з таких родин окупанти вилучають дітей. По друге, це діяльність «комісій з дотримання прав неповнолітніх» на окупованій території, які забирають дітей через рішення судів. По третє – багато сімей залишилися без засобів існування, зарплати на не платять і окупанти забирають дітей із таких родин”, – розповіла правозахисниця.

Вона також додала, що зараз на окупованих територіях України створюються посади “дитячих омбудсменів”. У вересні 2023 року окупанти хочуть підключити створений у Луганську “Банк дітей-сиріт” до всеросійського федерального “Банку даних дітей сиріт”.

“Вони хочуть змінити технологію депортації дітей. Щоб громадяни країни-агресора самі приїжджали на окуповані території та забирали дітей, попередньо переглянувши про них дані у федеральному банку даних, як в каталозі”, – розповіла Ястребова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini