Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ірина Шатохіна - директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації
30 Серпня, 2023, 14:53

На території Одеської області функціонує 128 об’єктів природно-заповідного фонду площею близько 167 тисяч гектарів

Про стан природно-заповідного фонду в Одеській області на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної військової адміністрації Ірина Шатохіна.

Зі 128 об’єктів природно-заповідного фонду області, 19 – загальнодержавного та 109 – місцевого значення. На частку заповідного фонду припадає майже 5% від загальної площі області. Законом України “Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року” передбачено збільшення площі земель природно-заповідного фонду до 12,5 % від загальної території України.

Найбільшим досягненням у сфері збільшення площі природно-заповідного фонду Одеської області є створення у 2022 році Національного природного парку “Куяльницький” площею 10 800 га та розширення території заповідного урочища “Дністровські плавні” на 757 га на території Білгород-Дністровського району. Це дало змогу розширити мережу природно-заповідного фонду області майже на 12 000 гектарів. Однак процес розвитку “Куяльника” гальмує відсутність директора заповідника. За словами Ірини Шатохіної, цим питанням займається Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і має бути вирішено найближчим часом. 

У 2023 році департамент спільно з науковцями проводить робота  щодо створення нових заповідних об’єктів. Це національний природний парк  “Буджацькі степи”, ландшафтні заказники “Чигринська балка”, “Озеро Кугурлуй”, “Схили до Лунга” та “Коло глея”. Створення зазначених заповідних об’єктів дозволить розширити мережу територій та об’єктів природно-заповідного фонду області приблизно на 24 000 га. 

Директорка додала, що органи місцевого самоврядування не завжди підтримують ініціативи щодо створення нових об’єктів природно-заповідного фонду, а іноді навпаки намагаються привласнити собі території. Наприклад, у 2020 році Татарбунарська районна рада затвердила проєкт збільшення у два рази площі селища Приморське. У розширення меж потрапили землі державної власності, що знаходяться на території Національного природного парку “Тузлівські лимани”. Керівництво парку подало до суду та тільки у березні 2023 року виграло його. Проте, за словами Шатохіної, чіткі межі “Тузлівських лиманів” досі не встановлені, а необхідні виміри території тривають.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini