Ольга Трофімцева, посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів, Медіацентр Україна-Укрінформ
Ольга Трофімцева, посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів, Медіацентр Україна-Укрінформ
15 Травня, 2023, 12:54

На сьогодні ми маємо підвішену ситуацію невизначеності щодо «зернового коридору» – Ольга Трофімцева

Наразі немає жодної конкретики в питанні продовження дії «зернового коридору». Утім, попри різні сигнали, є сподівання на подальше його продовження ще на 60 днів. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Ольга Трофімцева, посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів.

«На сьогодні ми маємо підвішену ситуацію невизначеності щодо зернового коридору. Тому що сигнали зараз є різні. Туреччина говорить, що начебто до 18 травня має бути продовжена. Але на цьому тижні, на скільки мені відомо, ніяких додаткових перемовин не заплановано. Минулого тижня ніякого конкретного результату щодо продовження «зернової угоди» ми не отримали», – зазначила вона.

Утім, Ольга Трофімцева зауважила, що згідно з наявною сьогодні інформацією, росія погодиться на продовження «зернового коридору» ще на 60 днів.

«По-перше, як ми бачимо вже тепер, майже однозначно буде другий тур виборів в Туреччині. Це теж, я думаю, є таким одним з політичних чинників, який впливає на те, яким чином зараз приймає рішення керівництво росії. І використати спробують ці 60 днів подовження для такого посиленого, я б сказала, діалогу. Для спроби все-таки домовитися про хоча б якесь послаблення чи якісь кроки назустріч росії в тих вимогах, які вони ставлять в цих перемовинах щодо другої складової, до пакета, який був підписаний між росією й ООН», – зазначила вона.

Ольга Трофімцева наголосила, що однозначно виключати вихід або припинення роботи 18 травня «зернової угоди» не можна. Позаяк росія є досить непередбачуваною, вона постійно діє алогічно, і очікувати якихось провокацій чи негативних моментів можна завжди.

«Тим не менше, всі наголошують на важливості продовження «зернової угоди», всі наголошують на тому, що вона має працювати не 60 днів, а як було прописано в угоді вихідній – 120 днів. І всі ці останні тижні показали, наскільки росія не дотримується тих взятих на себе зобов’язань в рамках цієї «зернової ініціативи». І таке припинення або односторонній вихід з цієї «зернової ініціативи» знову ж таки можливий, але це буде означати для всіх, в першу чергу для російської сторони, ескалацію ситуації, й у цьому випадку вони самі собі ускладнять переговорну позицію надалі».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini