На півдні України стартував благодійний проєкт “Ukraine to power”: безплатного підключення акумуляторних батарей
На допомогу можуть розраховувати перш за все лікарні та дитячі садочки. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса розповів Олександр Прохоров, регіональний менеджер проєкту Ukraine to power на півдні України.
“Попереду у нас нелегка осінь та зима. В Україні зруйновані теплові електростанції, трансформатори. Запорізька АЕС досі окупована. Тому ми зараз шукаємо тих, хто цього потребує. Це основний критерій відбору. Варто зазначити, що це не заміна центрального електропостачання, ці системи передвизначені для забезпечення потреб критичної інфраструктури — операційних, відділення інтенсивної терапії”, — розповів Олександр Прохоров.
Андрій Гладкий, координатор проєкту Ukraine to power розповів, що перші такі системи були встановлені в Хмельницькій області — в лікарні міста Нетішин та у дитячих садочках.
“Це портативна мобільна система у вигляді візочка, в ній встановлений перетворювач на 3 кВт/годин, і також додаються акумуляторні батареї, їх можна перетворити на 3-7 кВт./годин. Система себе добре зарекомендувала. На періоди відключень лікарні під’єднали лабораторії, апарати штучної вентиляції легенів тощо. В дитячих садочках встановили системи, щоб забезпечити живлення теплових котлів, які не можуть працювати без електроенергії”, — додав Гладкий.
Він також зазначив, що ці мобільні лікарні не передаються у власність тому чи іншому закладу, і якщо необхідність у використанні таких систем мине, обладнання можуть передати більш нужденним.
“Ви можете вже зараз звертатися до мене у месенджери за номером +380634283110. Далі треба заповнити анкету, потім вона розглядається, і вже в залежності від пріоритетності виконуємо заявку як можна швидше. Нам дуже важливо мати зв’язок з фаховими людьми — головними лікарями, директорами шкіл чи дитячих садків, головними енергетиками», — зазначив Олександр Прохоров.
Наталія Фібріг, представниця некомерційної організації We Aid, Берлін, партнера проєкту, зазначила, що потім такі системи можна використовувати не тільки у лікарнях і закладах освіти, а й, наприклад, на будівельних майданчиках.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini