24 Січня, 2024, 15:01

На окупованих територіях росіяни мілітаризують релігійні об’єкти – перетворюють їх на військові штаби та склади зброї

На тимчасово окупованих територіях росіяни роблять з релігійних споруд військові штаби та склади зброї, а дзвіниці православних церков використовують для снайперських точок.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив релігієзнавець, керівник проєкту «Релігія в огні» Руслан Халіков.

«Не тільки обстріли релігійних споруд є порушенням Міжнародного гуманітарного права. Зокрема, часто російські війська інструменталізують, мілітаризують релігійні об’єкти. Це теж системне явище, яке виникало по всій території, де була окупація. Конкретно воєнні об’єкти були – або штаби військові, або склади зброї. Теж і в Бучі ми це фіксували, і в Мелітополі, і в Харківській області, в Чернігівській області. В різних областях, куди заходила російська армія ми фіксуємо, що вони використовують церкви як  воєнні склади, або, наприклад, дзвіниця у православній церкві використовується для снайперських точок», – зазначив Руслан Халіков.

На його думку, те, що такі випадки мілітаризації релігійних об’єктів часто фіксують у різних областях, означає, що у росіян є системна політика щодо цього.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini