Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”
27 Липня, 2023, 12:39

На окупованих територіях Херсонщини та Запорізької області на військовий облік окупанти поставили 4,3 тисячі чоловіків – правозахисники

Їх змушують підписувати контракти з міністерством оборони рф або долучалися до лав окупантів як “добровольці”. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

Вона зазначила, що нещодавно окупаційна влада почала відкривати відділи військового обліку. 

“На даний час відомо, що в цих областях окупанти поставили на військовий облік 4,3 тисячі чоловіків. Постановка на військовий облік проходить кожен день. За інформацією наших джерел відомо, що тих, хто став на військовий облік будуть змушувати підписувати контракт з міністерством оборони, або ставати до лав окупантів, як “добровольці”, – розповіла Ястребова.

Вона додала, що на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, проходить мобілізація за законами рф. На кордонах тимчасово окупованих територій України та рф посилений контроль за виїздом чоловіків.

Окрім того, за інформацією адвокатки, лише за липень за липень 2023 року з місць позбавлення волі звільнили 642 людини для участі військовій агресії росії.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini