Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олена Ротарі, журналістка, координаторка проєкту “Коаліція 1325. Від створення до дій”; Лілія Леонідова, магістр державного управління, голова ГО “Культура демократії”, координаторка “Коаліції 1325 – Одещина”; Олена Князєва, кандидат соціологічних наук, директор Соціологічного інформаційно-дослідницького центру “Пульс”; Ольга Перунова, заступниця директора департаменту моніторингу дотримання прав людини, начальник відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України
8 Серпня, 2023, 15:10

На Одещині стартував пілотний проєкт анонімного соціологічного опитування щодо сексуального насильства на роботі

Це перший такий проєкт в Україні. Про це на брифінгу  у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Лілія Леонідова, голова ГО “Культура демократії”.

Вона зазначила, що через війну рівень сексуального насильства на робочих місцях тільки виріс, і все частіше жінки, що працюють в правоохоронних органах, медичній сфері, збройних силах України все частіше стикаються з сексуальним насильством на робочому місці.

“Це не тільки фізичний контакт, це ще образливі коментарі, жарти, жести з сексуальним підтекстом. І є механізми компенсації за таку поведінку, постраждали можуть отримати компенсацію, проте не всі знають про свої права та не знають, куди звертатися. Ми хочемо виправити це. І після опитування обговорювати ці проблеми. На кожному підприємстві, в кожній установі має бути прописаний кодекс етичної поведінки”, – зазначила координаторка “Коаліції 1325 – Одещина”.

Ольга Перунова, заступниця директора департаменту моніторингу дотримання прав людини, начальник відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України зазначила, що ще понад рік тому Україна ратифікувала стамбульську конвенцію, яка, зокрема, зобов’язує вживати законодавчих заходів проти сексуального насильства на робочому місці.

“В МВС ми внесли зміни у правові акти, у вересні проведемо серію тренінгів для того, щоб наші співробітники змогли розпізнавати випадки сексуальних домагань на робочому місці”, – додала посадовиця.

Олена Князєва, директор соціологічного інформаційно-дослідницького центру “Пульс” зазначила, що опитування буде анонімним, його результати не будуть репрезентативними.

“Наше завдання – отримати багатий спектр думок на цю тему. І взагалі дізнатися, як люди розуміють, що таке сексуальне домагання на роботі. Гадаю, багато людей взагалі вперше почує про це”, – додала фахівець.

Олена Ротарі, журналістка, координаторка проєкту “Коаліція 1325. Від створення до дій” додала, що результати опитування презентують 8 жовтня, та, на її думку, “Ми будемо дуже здивовані результатами”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini