Федір Веніславський, Представник Президента України у Верховній Раді України, Медіацентр Україна
Федір Веніславський, Представник Президента України у Верховній Раді України, Медіацентр Україна
30 Вересня, 2022, 14:49

На найближчому засіданні Рада направить заяву до ООН та інших міжнародних інституцій з вимогою посилити санкції проти рф — Веніславський

На найближчому засіданні Верховна Рада України направить чергову заяву до ООН та інших міжнародних інституцій з вимогою посилити санкційний вплив на російську федерацію. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив Представник Президента України у Верховній Раді України Федір Веніславський. Зазначив, що своїми псевдореферендумами росія вкотре грубо порушила статут ООН і всі міжнародні норми, які зокрема, гарантують територіальну цілісність держав в межах міжнародно визнаних кордонів.

«Більше того, зараз ми все активніше на різноманітних міжнародних майданчиках намагаємось просунути тезу і обґрунтувати, що російська федерація самовільно присвоїла собі місце в Раді Безпеки ООН. Оскільки там закріплено, що постійним членом є радянський союз. Після розпаду радянського союзу на його місці було 15 незалежних держав  і відповідно кожна з них має абсолютно рівні права», — додав Федір Веніславський.

За словами Веніславського, росія поставила себе за межі сучасного міжнародного права, коли здійснила відкриту агресію щодо Грузії у 2008 році, щодо України — у 2014, та розпочавши широкомасштабну війну у 2022.

«Я думаю, що інші цивілізовані країни також повинні підтримати точку зору, що росія не має ні морального, ні юридичного права бути в складі щонайменше Ради Безпеки ООН, загалом в складі ООН, тому що вона грубо порушує всі норми, які ця авторитетна  міжнародна організація напрацювала після Другої світової війни», — пояснив Федір Веніславський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini