Фото Медіацентр Україна – Одеса: Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України
18 Липня, 2023, 14:43

На місцях, постраждалих внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС працюють археологічні екседиції

Їх курує міжвідомчий координаційний центр, який очолює міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України.

Вона зазначила, що цей центр був утворений два тижні тому, і його головне завдання – синхронізувати зусилля всіх органів влади, щоб зберегти культурну спадщину.

“Наші дві основних проблеми – це те, що внаслідок підриву дамби обміліли значні території, які стали доступні для копачів та “чорних археологів”, а також внаслідок підриву були затоплені значні території вниз по течії Дніпра, що позначилося на стані об’єктів археологічної спадщини. І зараз всі зацікавлені сторони, зокрема, інститут археології Академії наук України, місцеві органи влади створили декілька експедицій, які зараз там працюють”, – розповіла посадовиця.

Вона додала, що експедиції працюють на острові Хортиці та в інших місцях нижче по течії Дніпра. 

“Там не всюди є доступ, тому що лінія зіткнення близько. Та ми не поширюємо інформацію про роботу цих експедицій. Але вони працюють, і цю роботу підтримують міжнародні донори”, – додала посадовиця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini