19 Травня, 2022, 15:05

На Харківському напрямку з 5 травня вже звільнено 23 населених пункти з-під російської окупації – Генштаб

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Олексій Громов, бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України.

«На Харківському напрямку з 5 травня вже звільнено 23 населених пункти з-під російської окупації. Ворог намагається стримати наступ наших військ. росія не припиняє обстріли Чернігівської та Сумської областей, щоб відволікти наші сили від основних напрямків», – сказав він.

Олексій Громов наголосив, що оперативна мета російського окупанта лишається без змін – вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

На Донецькому напрямку противник намагається вести наступ по всій лінії зіткнення із застосуванням авіації. Активні бойові дії тривають на Сєвєродонецькому, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямку. Ворог поступово втрачає наступальні спроможності. Також зберігається ймовірність ведення бойових дій на інших напрямках, щоб не допустити перекидання наших сил.

«В акваторіях Чорного та Азовського морів зберігається загроза ракетних ударів по території України з корабельного складу росії. Крім того, кораблі окупанта блокують цивільне судноплавство. З метою імітації загрози висадки морського десанту, противник постійно здійснює провокативні дії», – розповів бригадний генерал.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini