На Харківщині зареєстровано понад 517 тис внутрішньо переміщених осіб: заступниця директора Департаменту соцзахисту населення ХОВА Т. Печура
13 вересня в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг першої заступниці директора Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації Тетяни Печури. Темою обговорення було – забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб у Харківській області.
За словами спікерки, на сьогоднішній день в Харківській області зареєстровано понад 517 тис внутрішньо переміщених осіб, які звернулися до органів соціального захисту для отримання статусу ВПО після 24 лютого минулого року.
-В області забезпечено дієву підтримку та допомогу в подоланні викликів, спричинених війною, для внутрішньо переміщених осіб, які через війну втратили житло або були вимушені залишити власні домівки і переселитися з місць, де тривають бойові дії або з тимчасово окупованих територій, – зазначила заступниця очільника Департаменту соціального захисту населення ХОВА.
Тетяна Печура зазначила, станом на 1 вересня 2023 загальний розмір допомоги на проживання, яку отримали вимушені переселенці, складає 7 млн гривень.
Спікерка зауважила, що виплату допомоги продовжено для всіх ВПО, які проживають в Україні. Сума допомоги для дітей та осіб з інвалідністю складає 3 тисячі грн, для інших категорій – 2 тисячі гривень на місяць.
-18 серпня на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення в Харківській області реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб було ухвалено рішення щодо прискорення опрацювання інформації Мінфінансів України з верифікації даних щодо ВПО. В результаті управліннями соцзахисту з різних причин було припинено виплати 8384 тис особам, – заявила Печура.
На брифінгу також було розглянуто випадки, в яких припиняється фінансова допомога від держави для ВПО. Також заступниця директора Департаменту соціального захисту зазначила, що внутрішньо переміщена особа може оскаржити рішення органів соціального захисту, надавши підтверджуючі документи свого статусу. Крім того, спікерка розповіла, яким чином буле призначатися дана допомога особам, які вперше звертатимуться до управлінь соціального захисту після 1 листопада 2023 року.
-Звертаю увагу, що новим порядком надано можливість отримувати допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких народилися діти після переміщення, – зауважила заступниця директора Департаменту соціального захисту.
За словами Тетяни Печури, за дорученням Начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова та за сприяння ЮНІСЕФ, в шести громадах області з’являться Центри життєстійкості, головним завданням яких стане надання ВПО психо-соціальної допомоги.
-Ми й надалі сподіваємося поширити проєкт на весь регіон, адже психо-соціальної допомоги потрібна кожній внутрішньо-переміщеній особі. Вона має бути якісною і корисною. Ми робимо все можливе, щоб допомогти нашим громадянам пережити важкі часи агресії рф.
Також під час заходу було обговорено питання забезпечення ВПО житлом, зокрема за програмою «Прихисток»; допомоги вимушеним переселенцям у працевлаштуванні та підвищенні кваліфікації. Також Тетяна Печура розповіла про розроблений ХОВА проєкт комплексної Програми з підтримки внутрішньо переміщених осіб на період 2023-2027 роки та Програму надолуження освітніх втрат.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini