На Харківщині стартував пілотний проєкт «Помічник ветерана»
1 листопада в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг на тему «Реалізація експериментального проєкту «Помічник ветерана» в Харківській області». Спікером виступив начальник Управління у справах ветеранів Харківської обласної військової адміністрації Олег Пуль.
За словами посадовця, пілотний проєкт «Помічник ветерана» стартував 1 липня 2023 року в Миколаївській, Вінницькій, Дніпропетровській та Львівській областях. 10 жовтня цього року відповідною постановою Кабінету міністрів до реалізації програми було долучено Закарпатську, Київську, Сумську, Полтавську, Харківську області та м. Київ.
Олег Пуль зазначив, що «Помічник ветерана» реалізується до 31 грудня поточного року. А після цього Мінветеранів узагальнить практику залучених областей, а в 2024 році планується його масштабування по всій Україні.
– Одним з головних завдань держави є створення комфортних умови для повернення українських захисників і захисниць до цивільного життя. «Помічник ветерана» – це інститут, який запроваджується на рівні громад. Основною його метою є впровадження системи переходу для ветеранів, військовослужбовців, які були звільнені з військової служби, зокрема, демобілізованих, та членів їх сімей, від військової служби до цивільного життя, – зазначив спікер.
Очільник Управління у справах ветеранів ХОВА розповів, що проєкт базується на кількох ключових елементах.
-Це, по-перше, створення інфраструктури, через яку ветерани отримуватимуть якісні та дієві послуги. Це і економічна активність – тобто держава стимулює створення та розвиток ветеранського бізнесу; надання можливості учасникам бойових дій отримати житло або компенсацію від держави; вшанування подвигу захисників і захисниць. Програма є особливою тим, що передбачає індивідуальний супровід ветерана за принципом «рівний – рівному», тобто помічниками виступатимуть такі ж ветерани, члени їх родин або члени родин загиблих захисників і захисниць, – зазначив спікер.
Аби обійняти посаду помічника ветерана, кандидати мають подати заяву на платформі е-Ветеран, а потім пройти співбесіду з профільними комісіями, до яких, зокрема, мають входити представники громадських об’єднань ветеранів та члени сімей загиблих або померлих захисників і захисниць України. Після відбору за результатами співбесіди, кандидат проходить 3-тижневе навчання за спеціальною освітньою програмою у Центрі ветеранського розвитку. В Харкові така установа працює на базі Каразінського університету.
За розрахунками Міністерства у справах ветеранів, для якісного функціонування програми необхідно підготувати близько 15 тисяч фахівців. Передбачено, що один помічник зможе супроводжувати близько 100 ветеранів. На Харківщині до пілотного проєкту планується залучити 550 осіб. Їхня праця буде повноцінно оплачуватися.
В Харківській області проєкт реалізується у Богодухівській, Валківській, Балаклійській, Красноградській, Лозівській, Харківській, Чугуївській та Пісочинській територіальних громадах. На їхній території будуть створені сервісні офіси у справах ветеранів, через які буде забезпечено взаємодію ветеранів та помічників з усіма державними та недержавними інституціями за переліком тих послуг, які гарантуються державою. Фінансування «Помічника ветерана» відбуватиметься за рахунок коштів партнерів з розвитку, з державного та місцевого бюджетів.
Подати заявку на участь у експериментальному проєкті можуть ветерани, члени їх родин або рідні загиблих захисників і захисниць за цим посиланням.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini