МЗС працює над організацією окремого трибуналу проти росії, щоб світ визнав її агресором та змусив виплачувати репарації – Еміне Джапарова
Про це сьогодні, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.
За її словами, є кілька категорій злочинів у міжнародному праві – злочини проти людяності, геноциду, агресії та воєнні. Кожен з них розглядається відповідними органами. В березні нашу державу відвідав міжнародний прокурор Карім Хан, який отримав звернення від понад 40 країн світу, які закликали розслідувати воєнні злочини в Україні.
«Наша позиція така, що мандат прокурора має покривати окрім злочинів проти людяності і воєнних, ще й злочини геноциду. Інший злочин – злочин агресії, який прокурор не розглядає. Тому, МЗС прийняло рішення запускати окремий трибунал, наразі тривають перемовини з провідними експертами. МИ вважаємо, що є велика перспектива вийти в цей трибунал і росія буде визнана як держава, яка скоїла акт агресії, а значить, країна-агресор буде виплачувати репарації за все, що вона зруйнувала і руйнує», – сказала Еміне Джапарова.
Перша заступниця міністра закордонних справ наголосила, що МЗС з перших днів війни відпрацьовує повний трек роботи – санкційний напрямок, витискання росії з Радбезу ООН та інших установчих організацій, а також гуманітарний напрям. Бо росія – це країна, яка проводить агресивні, дискредитуючі дії, тому вона не має права презентувати себе у міжнародних організаціях.
«Сьогодні, перша організація, звідки ми вичавили росію – це була Рада Європи. Для посла рф це був шок. Наступною великою перемогою стало виключення росії з Женеви – Ради прав людини, Всесвітньої туристичної організації, Дунайської петиції та багатьох спортивних організаціях. росія позбавлена статусу спостерігача та з нею припинено співпрацю в Європейській організації з ядерних досліджень, Організації економічного співробітництва та розвитку. Там, де ми не можемо позбавити росію членства, ми намагаємось блокувати їх участь у заходах цих організацій», – наголосила вона.
Одночасно з цим, йде робота по делегуванню України до різних організацій, в тому числі до керівних інституцій.
Еміне Джапарова зазначила, що важливим напрямом роботи стало ЮНЕСКО: «Влітку у Казані мав пройти борд саме цієї організації. Країна, яка руйнує наші культурні надбання, не має права проводити засідання з питань збереження культурної спадщини у себе, його перенесли. Ми називаємо цей процес – депутінізація, наразі ця країна стала токсичною у всьому світі».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini