Мультимедійні мистецькі проекти зібрали 6 мільйонів гривень на потреби України
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну мультимедійні проекти «Імерсивний Світ Тараса Шевченка» та «Україна: Земля Хоробрих» зібрали 6 мільйонів для України. Гроші, виручені на виставках, спрямовані на спеціальні рахунки Національного Банку, Українського Товариства Червоного Хреста, United24 та локальних ініціатив.
Варто зазначити, що проект «Імерсивний Світ Тараса Шевченка» запрацював ще минулого року. В той час як «Україна: Земля Хоробрих» було презентовано у вересні
у рамках Українського Фестивалю в Торонто «Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival».
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів Валерій Костюк – продюсер проектів.
«Виставку «Україна – земля хоробрих» ми створювали протягом 5 місяців. Команда працювала по всьому світові, однак, ключовим було те, що ми залучали українських митців. Ми співпрацювали з рядом відомих художників та фотографів. Одним із фотографів був Дмитро Козацький, якого нещодавно звільнили з російського полону», – сказав він.
Проект дає можливість відчути війну з середини – так запевняють автори. Митці закликають світ не знімати війну в Україні з порядку денного, щоб ситуація в нашій державі не зникала зі світових шпальт: «Війна в Україні продовжується – нам треба допомога».
Наталя Делієва – продюсер виставки сказала, що імерсивний простір – це приміщення на 500 квадратних метрів, де на 360 градусів відвідувачі занурюються у події, які зображені на фото та відео. Окремого настрою додає музичний супровід.
«У виставку увійшли кадри поховання комбата 18 батальйону морської піхоти. Я з ним була знайома з перших днів війни. Для мене ця виставка – це сльози. Весь проект поділений на розділи – військові, діти, жінки і навіть матеріали для Гааги – це все включено. Вона не закінчена. В кінці будуть кадри нашої Перемоги», – ділиться продюсер.
Для виставки автори проаналізували приблизно 10 000 окремих відео- та фотоматеріалів від українських журналістів.
Дмитро Стус – директор Національного музею Тараса Шевченка наголосив, що проект «Імерсивний Світ Тараса Шевченка» дає відуття і усвідомлення того, чому українці відмінні від росіян, чому ми боронимо свою землю.
«Цей культурний фронт не менш важливий, бо лише зараз світ починає на нас звертати увагу», – сказав директор Національного музею Тараса Шевченка.
31 Жовтня 2022 відбудеться урочисте відкриття найбільшої української імерсивної виставки у світі «Імерсивний Світ Українскього Мистецтва» в Осередку української культури й освіти у Вініпезі. У виставці будуть представленні проекти «Імерсивний Світ Тараса Шевченка» та «Україна: Земля Хоробрих».
У планах авторів показати імерсивні проекти по всьому світу.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini