18 Серпня, 2023, 16:22

Можливі масовані атаки: Наталя Гуменюк про загрози напередодні Дня Незалежності

Зосередження ворожого корабельного угрупування наразі фіксується у районі південно-східного узбережжя Криму та напрямку Новоросійська. Там зараз зосереджено 13 кораблів, один викриває надводну обстановку в акваторії Азовського моря. Ракетоносіїв на бойовому чергуванні немає. Однак, загроза  обстрілів залишається, позаяк ураження можливе навіть з бухти. 

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк.

Водночас вона прокоментувала можливі загрози обстрілів на День Незалежності України.

«Тому розслаблятися зарано, а знаючи тяжіння ворога до сакральних дат, цілком імовірно, що якраз в цей період посиляться загрози, і можливі масовані атаки, в тому числі з використанням надводних та підводних ракетоносіїв, стратегічної і тактичної авіації, і ударних безпілотників. Тому ми говоримо про можливу та імовірну загрозу, яка буде нарощуватися ближче до важливих дат», – пояснила вона і додала, що відсутність ворожих кораблів на службі може свідчити якраз про підготовку.

Крім того, за словами Наталі Гуменюк, активність МіГів, яка відбувається протягом двох останніх діб, може свідчити про проведення попереднього злагодження повітряних сил. І це, наголосила вона, також непряма ознака підготовки до атак.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini