Фото Медіацентр Україна – Одеса: Геннадій Сульдін, засновник конструкторської групи “Технарі”, розробник електронного додатка єППО
2 Серпня, 2023, 13:21

Мобільний додаток єППО тепер буде повідомляти користувачам про загрозу з повітря

Раніше така опція була доступна тільки для військових. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Геннадій Сульдін, засновник конструкторської групи “Технарі”, розробник електронного додатка єППО.

Він нагадав, що єППО працює за допомогою повідомлень користувачів, які повідомляли про побачені чи почуті повітряні цілі в небі, і штучний інтелект вибудовував вірогідний маршрут та повідомляв розрахункам ППО, де повітряна ціль буде через 10 хвилин.

“Десь 10-20% громадян отримають травми через уламки збитих ракет чи дронів та бите скло. Тому що багато людей ігнорують сигнали повітряної тривоги. А зараз вже прості користувачі зможуть побачити, що повітряна ціль поруч. І їм буде надходити попередження, що саме біля вас через декілька хвилин буде російське летюче лайно. Тож відійдіть від вікон, а краще пройдіть в укриття”, – розповів Сульдін.

Як зазначив розробник, оновлений функціонал додатка вже доступний для користувачів Android, через тиждень буде працювати на iOs.

Він додав, що зараз додатком користується 343 тисячі українців, для підвищення ефективності треба, щоб єППО встановили 390-402 тисячі українців.

“Прошу всіх мотивувати своїх близьких та друзів встановлювати єППО. Під час останньої масованої ракетної атаки ми отримали 530 сповіщень, а для підвищення ефективності їх має бути 620-640. Особливо важливо, щоб цей додаток був встановлений у людей з сільської місцевості. Як кажуть наші зенітники, один сигнал з села вартий 10 з міста”, – додав розробник додатка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini