МКЧХ не проявляє належної активності в питанні утримання росією українських полонених – Тетяна Катриченко
За даними Міністерства реінтеграції, станом на кінець лютого, близько 950 цивільних заручників утримуються в рф і на окупованих територіях України. В більшості вони перебувають в жахливих умовах утримання та поводження.
Такі дані в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучила координаторка МІПЛ Тетяна Катриченко, під час презентації інтерактивної мапи місць утримання українських військовополонених та цивільних громадян.
Вона зауважила, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста, повинен бути б більш проактивним. І, маючи право на проведення моніторингу місць утримання військовослужбовців, взятих у полон, мав би обліковувати й цивільних, які перебувають у заручниках росії.
«Ця організація має мандат на моніторинг місць утримання військовослужбовців взятих у полон. Від початку конфлікту вона мала б обліковувати всіх осіб, в першу чергу взятих в полон військовослужбовців. Російська федерація і цивільних вважає комбатантами відповідно тут є площа для маневру, щоб залучати МКЧХ до роботи з цивільними громадянами», – Тетяна Катриченко.
Вона переконана, МКЧХ могла б вільно відвідувати місця утримання українців на території рф, аби хоча б там вжити необхідних превентивних заходів у питанні умов перебування та поводження з українськими заручниками в росії.
«Питання в тому наскільки активно представники МКЧХ просять цей доступ, наскільки вони наполегливі. Ми чули не один раз, що вони є нейтральною організацією, яка намагається діяти в певному полі, що вони не хочуть іти на загострення. Але водночас, люди, які перебувають в місцях у тримання глибоко на території рф, страждають від того, як з ними поводяться представники рф».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini