28 Серпня, 2023, 16:46

Міжнародний трибунал для путіна та його поплічників: відбулося підписання Меморандуму щодо притягнення до відповідальності керівництва рф за злочин агресії

Міжфракційне депутатське об’єднання Верховної Ради України «Трибунал для російських агресорів», Всеукраїнська громадська організація «Асоціація правників України» та Міжнародна асоціація юристів підписали Меморандум щодо співпраці у питанні притягнення до відповідальності вищого військово-політичного керівництва рф за скоєні злочини, зокрема шляхом створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів Доктор Марк Елліс під час обговорення Меморандуму в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив на підтримці України Міжнародною асоціацією юристів. Він зауважив, що в Асоціації з самого початку агресії росії переконані, що це – порушення найсвятіших принципів міжнародного права, і потрібно забезпечити відповідальність тих, хто не тільки здійснив ці злочини, а й приймав рішення щодо вторгнення. 

«Цього року Міжнародна асоціація юристів, її керівна рада, яка складається з представників 200 різних асоціацій, провідних юристів, одностайно підписали резолюцію, яка засвідчує нашу підтримку створення Міжнародного спеціального трибуналу проти злочину агресії. Я не пам’ятаю такого часу в історії нашої організації, де рада, яку очолюють представники різних організацій, люди різних поглядів, які одностайно підписали таку сильну резолюцію», – додав він і наголосив, що важливий не тільки Меморандум, щодо створення трибуналу, а й одностайність у підтримці України, задля того, щоб забезпечити притягнення до відповідальності злочинців. 

Своєю чергою народний депутат України, співголова МДО «Трибунал для російських агресорів» Олександр Качура наголосив, що створення трибуналу – це інтерес усього світу.

«Якщо ми сьогодні це не зробимо, якщо ми не створимо Міжнародний трибунал, то зараз дуже пильно дивляться всі потенційні агресори в усьому світі на те, що буде відбуватися в Україні. І це не тільки наш інтерес, це не інтерес наших жінок, наших дітей, яких вбивають російськими ракетами. Це – інтерес усього світу. Зараз вирішується питання подальшої архітектури відповідальності та справедливості в світі», – наголосив народний депутат Олександр Качура після підписання Меморандуму.

Підсумовуючи, політик висловив переконання, що покарання за злочин агресії може зупинити подальші конфлікти й поставити крапку в цій війні.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini