Міжнародна федерація фехтування зруйнувала плани повернення росіян у великий спорт – президент Федерації фехтування України
Дискваліфікація Ольги Харлан призвела до потужного суспільного резонансу, який був не потрібен ані міжнародній федерації, ані міжнародному олімпійському комітету. Так думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Михайло Ілляшев, президент Національної федерації фехтування України.
Він зазначив, що Національна федерація фехтування України подала протест на рішення про дискваліфікацію Ольги Харлан і зараз очікує на розгляд цього рішення. Проте навіть якщо рішення буде на користь української спортсменки, це ні на що не вплине, тому що у наступні 60 днів ніяких змагань не заплановано.
Ілляшев нагадав, що напередодні чемпіонату світу у Мілані українська федерація фехтування довела до своїх міжнародних колег, що буде виступати разом з росіянами та білорусами, які змагаються у нейтральному статусі, але не будуть їм тиснути руку.
“В правилах чемпіонату світу була прописана можливість не потискати руку, а обмежитися ударом по зброї. Це правило діє ще з часів ковіду, і десь 5% спортсменів на цьому турнірі не тиснули руку”, – розповів спортивний функціонер.
Він додав, що це правило було дійсним ще напередодні виступу Ольги Харлан.
“Потім нам почали говорити, що правило змінили. Але як можна змінювати такі правила на третій чи четвертий день чемпіонату? Це нонсенс. Тому можемо говорити, що ситуація готувалася саме під Ольгу, і це був дуже не етичний крок з боку міжнародної федерації фехтування. Думаю, ці дії будемо теж оскаржувати”, – зазначив Ілляшев.
Він додав, що такі дії міжнародної федерації, зокрема, напочатку саме допуск на змагання росіян та білорусів під нейтральним прапором, розлютив президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха.
“Своїм вчинком не ми зруйнували його плани про повернення росіян, а саме федерація зруйнувала. Припинення нашого бойкоту та рішення про виступ Томас Бах сприймав як крок назустріч. І він дуже розлютився, адже своїми діями федерація фехтування поховала надію “продати” історію що завдяки спорту можуть бути зроблені кроки до миру”, – додав Ілляшев.
На його думку, якби провідні країни у світі фехтуванні, США, Франція та Італія, підтримали б рішення України про бойкотування чемпіонату світу, були б одразу зруйновані всі плани колишнього очільника федерації, російського олігарха Алішера Усманова, про повернення росіян у цей вид спорту.
Олег Щербаков, головний редактор Tribuna.com вважає, що завдяки суспільному резонансу, який здійнявся після вчинку Ольги Харлан, та діям українських спортивних функціонерів і представників влади, знову можна розпочати боротьбу зі спробами повернути росіян у великий спорт.
“Ця історія стала прецедентом, як треба впливати на такі проросійські спортивні організації, яких доволі багато – теквондо, дзюдо, шахи тощо. І як треба протидіяти повзучим спробам повернути росіян у великий спорт, а такі спроби ще будуть… Ми отримали дуже хороші відгуки у пресі, три провідні німецькі видання написали, що Томас Бах помиляється, намагаючись повернути росіян”, – додав фахівець.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini