23 Травня, 2024, 12:44

Минулого тижня зафіксовано збільшення пасажиропотоку на виїзд з України – ДПСУ

Минулого тижня фіксувалося збільшення пасажиропотоку на виїзд з країни. Воно, зокрема, пов’язане з завершенням великодніх свят.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

«Минулого тижня фіксувалося певне збільшення пасажиропотоку, особливо на виїзд з України. Багато було, можливо, певних спекуляцій, що це пов’язано з тим, що з 18 травня набирають чинності зміни. Але можу зазначити, що пасажиропотік в такій динаміці пов’язаний із завершенням великодніх свят, бо до Великодня пасажиропотік протягом близько двох тижнів був більше на в’їзд в Україну. По завершенню великодніх свят – відмічався на виїзд з України. Зараз він стабілізувався і фактично тримається  на рівні 85 тисяч осіб за добу, бо до цього міг досягати і 100 тисяч осіб за добу», – зазначив речник ДПСУ.

Наразі, за словами Андрія Демченка, переваги на виїзд з України не спостерігається, і в окремі дні перевага на в’їзд у країну більша.

«Зараз ми не бачимо переваги виїзду з України. Навпаки, окремі дні, як і раніше, є перевага на в’їзд в Україну, в окремі дні  – на виїзд з України. Але в середньому динаміка, якщо порівняти, – 50 на 50 щодо в’їзду-виїзду», – додав він.

Андрій Деменко підкреслив, що частка чоловіків, які перетинають кордон, наразі не є переважаючою.

«Треба розуміти, що, до прикладу, чоловіки могли перетинати кордон винятково, якщо вони підпадають під категорію пропуску і відповідно до тих умов, які дозволяють їм перетнути кордон. Тому і раніше, і зараз частка чоловіків, які перетинають кордон на виїзд з України, не переважаюча, бо основна категорія тих, хто перетинає кордон, це знову ж таки залишаються жінки, люди похилого віку та іноземці», – зазначив речник ДПСУ. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini