21 Червня, 2023, 16:38

Мінна небезпека на узбережжях зросла в рази – Наталія Гуменюк

Внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС значно зросла мінна небезпека на узбережжях. Так, в Одеському та Миколаївському регіонах зафіксовано прибиття до берега 9 мін.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

«Наразі донесення до інших країн ми не фіксували поки що. Але ми фіксували випадки самовільного підриву протягом течії, протягом прямування тих мін за течією.  В Одеському та Миколаївському регіонах разом зафіксовано прибиття до берега 9 таких мін, вони мають ознаки річкових мін, знесених безпосередньо з тих позицій. 9 мін ми нарахували прибитими до берега. Не всі з них, на жаль, були знищені контрольовано, були випадки і безконтрольного підриву від зіткнення з якимись предметами в воді і від зіткнення з узбережжям», – повідомила вона.За словами Наталія Гуменюк, постраждалих людей від цих мін немає, утім небезпека зберігається. Тому, підкреслила вона, органи місцевої влади намагаються максимально обмежити доступ до узбережжя.

«Небезпека зберігається дуже велика, тому що багато куп сміття такими островами ще курсує по різних відкритих поверхнях акваторії й може знаходитися в тому числі й в товщі води. Тому ми говоримо про те, що небезпека узбережжя зараз мінна небезпека зросла в рази. І доступ до узбережжя максимально намагаються місцеві органи влади обмежити для того, щоб не наражати людей на небезпеку».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini