Мінкульт запускає онлайн реєстр культурної спадщини: це допоможе відновити та повернути вкрадені росією експонати
Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини. Станом на 15 червня 2022 року вже задокументовано понад 380 епізодів. Саме тому, Мінкульт працює над двома важливими проектами – оцифрування всієї культурної нерухомої спадщини.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Анастасія Бондар, заступниця міністра культури та інформаційної політики.
«МИ працюємо над онлайн реєстром, який включатиме в себе перелік всіх об’єктів культурної та археологічної спадщини. В подальшому він буде взаємодіяти з іншими значущими реєстрами, які відповідають за відбудову та унеможливлять корупційні схеми. Також в Мінкульті є розуміння, що бажання швидкої забудови не повинно призвести до хаотичної забудови міст», – наголосила Анастасія Бондар.
Вона додала, що другий важливий проект, над яким працює Мінкульт – це проект оцифрування музейного фонду України. Наразі в Україні понад 12 мільйонів музейних цінностей. Найголовніша проблематика полягає в тому, що всі облікові картки музеїв зберігаються в самих музеях в паперовому вигляді.
«Створення єдиного реєстру електронного обліку музейних фондів наддасть можливість швидко орієнтуватися в кількості, переліку та стані всіх об’єктів по всіх музеях. Таким чином це дозволить не лише контролювати та моніторити стан культурної спадщини в Україні, але й повернути ті експонати, які викрала росія», – сказала заступниця міністра.
Нагадаємо, інформація стосовно злочинів росіян на території України продовжує надходити. Фахівці МКІП перевіряють і систематизують отримані дані та оприлюднюють їх на спеціальному сайті: culturecrimes.mkip.gov.ua.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini