Микита Потураєв, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Микита Потураєв, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
3 Травня, 2023, 16:30

Микита Потураєв: За умов повномасштабної війни нам вдалося уникнути запровадження воєнної цензури

За умов війни в Україні вдалося не тільки уникнути воєнної цензури, а й здійснити різкий стрибок у міжнародному рейтингу свободи медіа на більш як 20 позицій. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

«Вже більш як рік іде війна на території нашої країни, вторгнення, окупація. Однак, я вважаю, що ми абсолютно гідно ці випробування пройшли з точки зору забезпечення прав журналістів та медійників, права на свободу слова. У нас немає воєнної цензури, ми її не ввели жодним чином, жодним відсотком. Хоча, під час спілкування з закордонними колегами досить багато дивуються, як в умовах повномасштабної війни не запроваджена воєнна цензура», – наголосив він.

Утім, за його словами, в питанні свободи слова, функціонування медіа та роботи журналістів є два ключових ризики. Зокрема перший пов’язаний з окупацією українських територій, другий – економічний.

«На окупованих територіях немає жодної безпеки для журналістів. Тому перший ризик – це втрата територій, прихід окупантів на українські території, де є небезпека для кожного українського громадянина і безперечно для журналістів там небезпека підвищена. Другий ризик – економічні проблеми. Можу констатувати, що попри важку економічну ситуацію більшість українських медіа цей період проходять гідно, важко, але з впевненістю, що завтрашній день настане. Погіршення економічної ситуації безперечно є ризиком, бо ми розуміємо, що медіа мають заробляти», – зауважив він.

Водночас Микита Потураєв підкреслив, що в розмовах з міжнародними партнерами постійно піднімається питання про можливе збільшення цільової допомоги саме на підтримку українських медіа й українських журналістів. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini