12 Травня, 2022, 13:38

Міграційна політика щодо білорусів не змінилась, росіяни тимчасово документи не отримують – ДМС

Державна міграційна служба наразі не розглядає документи на громадянство від росіян, міграційна політика щодо громадян білорусі не змінилася.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Наталія Науменко, голова Державної міграційної служби України.

«Відносно громадян росії та білорусі була здійснена пауза. Наразі міграційна політика щодо громадян білорусі не змінилася. Будемо поновлювати прийняття документів. Що стосується громадян росії, то ті, хто вже має посвідки на тимчасове або постійне проживання, вони й надалі можуть користуватися ними та перебувати у нашій державі. Однак, що стосується видачі нових, то ДМС, разом з правоохоронними органами, моніторять ситуацію і перевіряють чи не становлять вони небезпеку для нашої держави. Щоб виокремити тих, хто може здійснювати проти нашої країни якісь злочинні дії. Однак, ми розуміємо, що це питання має бути відпрацьованим. Наразі у стані роботи перебуває документ, який пояснить, яким чином ми працюємо з громадянами росії далі», – сказала вона.

Наталія Науменко додала, що іноземці, які воюють за Україну, користуються спрощеним порядком набуття громадянства: «Передусім, мова йде про тих, хто уклав контракт з ЗСУ, військовий квиток – це вже посвідка на тимчасове проживання. Є досить багато опцій, щоб легалізувати іноземців-добровольців на території України.

Такій людині треба звернутися до органу ДМС. Разом з тим, ми постійно в контакті з Міноборони і якщо вони передають інформацію по конкретній людині, ми максимально сприяємо її оформленню».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini