Фото - Харківський Медіа Хаб: начальник Слідчого управління ГУ МВС України в Харківській області Сергій Болвінов
12 Жовтня, 2023, 13:33

«Ми збираємо рештки загиблих по частинах»: правоохоронці розповіли про розслідування масового вбивства росіянами цивільних в селі Гроза,  Куп’янського району

10 жовтня в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг начальника Слідчого управління ГУ МВС України в Харківській області Сергія Болвінова, який розповів про хід розслідування харківськими правоохоронцями масового вбивства росіянами цивільних громадян в селищі Гроза Куп’янського району, який стався 5 жовтня цього року.

На початку заходу посадовець розповів про кожну жертву російського теракту, який став наймасовішим за кількістю загиблих у Харківській області з початку повномасштабного вторгнення країни-агресорки. Офіцер, який за час служби бачив багато чого, не міг стримати сліз:

– Ці люди перебували в кафе, де поминали свого односельчанина, українського військовослужбовця Андрія Козира, який загинув у березні 2022 року під Попасною і був похований на Дніпропетровщині, оскільки селище Гроза було в окупації. Його син Денис, також військовий, вирішив перепоховати батька. Саме цього дня, 5 жовтня, росіяни здійснили ракетний удар, під час якого загинув Денис Козир, його дружина, мати, її батьки і ще 47 людей.

Сергій Болвінов зазначив, що мобільні ДНК-лабораторії, криміналісти та слідчі працюють цілодобово вже п’яту добу без перерви та вихідних.

-Не дивлячись на надскладні моральні умови, ми збираємо фрагменти тіл загиблих мешканців селища Гроза буквально по частинах та встановлюємо їх особи. Ми дослідили 135 рештків, – зазначив Сергій Болвінов.

На даний момент, за його словами, криміналісти ідентифікували вже 53 людини, тобто кількість загиблих офіційно збільшилася на дві особи. Також офіцер зазначив, що ці дані не є остаточними, оскільки ДНК-експертизи тривають, та п’ятеро людей досі вважаються зниклими безвісти. На місці пригоди відразу вдалося ідентифікувати лише 28 тіл. Стан решти був непридатний для упізнання.

-Ще 25 людей було ідентифіковано в процесі роботи правоохоронців: за результатами слідчих дій – 11 тіл, через ДНК-дослідження – 14. За останні 5 днів нами було проведено 288 ДНК-досліджень – в будь-якій країні світу фахівці такий об’єм роботи виконують впродовж року!

Також спікер підкреслив, що, враховуючи ще неідентифіковані частини тіл та заяви про безвісти зниклих — остаточна кількість жертв теракту може збільшитися.

-Цей брифінг – відповідь постійному представнику росії в ООН василію небензі, який ввечері 9 жовтня назвав “законною ціллю” ракетний удар окупантів по селу Гроза. Він виправдав цей теракт тим, що в населеному пункті відбувався похорон “одного з високопоставлених українських націоналістів” і там були присутні “інші військові”, – наголосив Сергій Болвінов. 

Очільник Слідчого управління ГУ МВС України в Харківській області також розповів, що тривають пошуки особи, яка скорегувала вогонь російських терористів по селищу.

-На даний момент ми не маємо підозрюваного. Робота триває. З метою його встановлення нами було опитано понад 50 осіб Грози та інших населених пунктів.  Також стосовно цієї справи працює Служба безпеки України, – зазначив спікер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini