Джанлуїджі Рікуператі, письменник, куратор проєкту та Едуардо Крісафуллі, директор Італійського культурного інституту в Україні, Медіацентр Україна
21 Жовтня, 2022, 12:42

«Ми хочемо жити»: у  Львові готують спільний проєкт українських та італійських митців

У Львові готують спільний проєкт українських та італійських митців  «Ми хочемо жити», який стартуватиме у 2023 році.  Ідея цієї ініціативи —  долати різного роду кордони та збудувати місток  між геніями культури, мистецтва і навіть науки двох народів.  Про це під час брифінгу у  Медіацентрі Україна розповів письменник, куратор проєкту Джанлуїджі Рікуператі.

«Ми прагнемо в епіцентрі цього проєкту у Львівському оперному театрі створити майданчик. І у різних його куточках можна побачити якісь акторські виступи, читання поезії, співочий виступ. Це свого роду одночасний перформанс різних видів мистецтва. Ми ще допрацьовуємо практичну реалізацію цієї ідеї, але ми передбачаємо, що це буде відкрита площина, будуть медіатори, які допомагатимуть людям отримати цей досвід»,  —  пояснив Джанлуїджі Рікуператі.

За словами Рікуператі, до проекту можуть долучити кураторів, які  пояснюватимуть авангардне  мистецтво.

«В Оперному театрі є прекрасна дзеркальна зала  і ідея “віддзеркалювати” мистецтво, де митці  би могли  “віддзеркалити” себе на глядачів і глядачі би “віддзеркалили” себе в  митцях. Це той діалог, якого ми прагнемо», — додав  Джанлуїджі Рікуператі.

Проєкт стартуватиме у Львові, але організатори сподіваються, що його вдасться реалізувати й в інших містах.


Подробиці про  проєкт «Ми хочемо жити» та про роботу Італійського культурного інституту в Україні можна дізнатись тут.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini