16 Травня, 2024, 15:18

Ми будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки – Олександр Харченко

Навіть, якщо певну частину тих пошкоджень, які були нанесені ворогом на енергетичні об’єкти, вдасться найближчим часом усунути, то в цілому дефіцит електроенергії спостерігатиметься ще два роки.

Таку думку під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

«Ми знаходимося в складній ситуації. В нас відвертий дефіцит генеруючих потужностей. Я щиро вважаю, якщо порівняти стан високовольтних мереж і генеруючих потужностей, то високовольтні мережі в значно кращому стані зараз. Моя оцінка, що загроз від проблем з мережами, особливо загроз довготермінових, значно менше, ніж проблем з генерацією. І, на жаль, ці проблеми з генерацією швидко вирішити не вдасться. Навіть, якщо певну частину тих пошкоджень, які були нанесені, вдасться найближчим часом усунути, відновити роботу окремих енергоблоків, то в цілому, мій особистий прогноз, що ми будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки, і це буде нормальним станом ситуації для української енергосистеми», – зазначив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini