голова ради Федерації металургів України Сергій Біленький, Медіацентр Україна
Голова ради Федерації металургів України Сергій Біленький, Медіацентр Україна
6 Вересня, 2022, 14:03

Металургійні підприємства працюють не більше ніж на 15%  від своїх можливостей, але держава може допомогти пережити кризу — голова ради Федерації металургів України

Металургійні підприємства працюють не більше ніж на 15% від своїх можливостей, а підприємства з виробництва залізорудної сировини — до 25%. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна Голова ради Федерації металургів України Сергій Біленький.

«Тобто це така робота, яка  навіть не дозволяє покривати змінні витрати в більшості випадків», — додав Сергій Біленький.

Логістичні витрати підприємств галузі з початку повномасштабної війни збільшились від 3 до 5 разів. Найголовніша проблема — це блокування експорту продукції морем. Також Голова ради Федерації металургів України пояснив, яким чином  влада сьогодні може підтримати галузь.


«Залізничні тарифи, на мій погляд, мають бути суттєво зменшені, особливо враховуючи той факт, що вони значно були підвищені нещодавно. Рентна плата, екологічні податки — вони взагалі мають бути скасовані, скажімо так, чи призупинені на період війни. Ну й можливо ще на якийсь перехідний період, для  того щоб підприємства могли якось відновити свій виробничий потенціал. Також нас турбує тариф на передачу електроенергії, який теж суттєво зріс. Якщо б у цих напрямках держава попрацювала, паралельно активізувавши переговори щодо відновлення морського експорту, ми б, я вважаю, могли говорити вже про якийсь план», — зазначив Сергій Біленький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini