22 Вересня, 2023, 15:26

Менше преференцій для російських нацменшин – Федір Веніславський про важливий для євроінтеграції України закон 

21 вересня Верховна Рада схвалила закон, який регулює питання реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України. В ньому депутати врахували зокрема питання, пов’язані з війною, яку розв’язала росія на території України.

По це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ Федір Веніславський.

«В цьому законі ми врахували якраз те, що Україна веде повномасштабну війну проти російської федерації, яка напала на нас, і національні меншини російськомовні, вони не настільки мають зараз преференції, як мають інші національні меншини», – зазначив народний депутат.

Він також зауважив, що, окрім законопроєкту про національні меншини, який ухвалила Верховна Рада, можуть бути внесені ще деякі законодавчі ініціативи, які надалі обговорюватимуться саме з урахуванням очікувань угорської та румунської національно-етнічних спільнот та урядів цих країн.

Водночас Федір Веніславський наголосив, що ухвалений законопроєкт щодо нацменшин має важливе значення зокрема в контексті європейської інтеграції України.

«Я думаю, що ми виконали ще декілька домашніх завдань важливих для того, щоб Україна стала повноправним членом Європейського Союзу. І будемо вірити, що в жовтні  будуть відкриті двері для перемовин вже не про статус кандидата, а про статус члена Європейського Союзу», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini