22 Червня, 2023, 13:42

Медійна ініціатива за права людини оприлюднила карту із 42 місцями, де росія утримує українських військовополонених

Ґрунтуючись на опитуваннях понад 50 військовослужбовців, звільнених із полону,  Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) ідентифікувала і нанесла на мапу 42 місця утримання військовополонених у рф – слідчі ізолятори і виправні колонії.

«В цій інфографіці вказано про 42 місця утримання. Це місця утримання, з яких нам вдалося опитати звільнених військовослужбовців. Ми розуміємо, що цих місць утримання може бути більше. Тому ми не зупиняємося, ми будемо опитувати, шукати військовослужбовців звільнених далі. Також будемо доповнювати цю інтерактивну мапу», – на цьому наголосила координаторка МІПЛ Тетяна Катриченко під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

За її словами, дуже важливо знати навіть невеличкі населені пункти, в яких розташовані СІЗО та колонії,  для того, щоб можна було знайти наших громадян. Позаяк російська федерація регулярно переміщує наших громадян,  таким чином їх приховуючи.

«Важливо розуміти, що там, за стінами понад 40 місць утримання, не буває майже нікого зі сторонніх спостерігачів.І в цих місцях утримання відбуваються насправді страшні  речі, катування. Нам відомо про смерті військовослужбовців у полоні, коли взагалі з невідомих причин вони там гинуть, а потім повертають тіла в рамках обміну тіл», – наголосила Тетяна Катриченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini