Юлія Кривенко та Яна Титаренко
6 Грудня, 2023, 11:17

Маскувальні сітки, допомога фронту та рятування тварин: одеські волонтери не припиняють допомагати

Волонтерська допомога потрібна українським захисникам не менше, ніж то було від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіли волонтери: голова ГО “З надією в майбутнє” Юлія Кривенко та голова ГО “Закон природи” Яна Титаренко в День волонтера.

“Зараз в нас команда, яка працює як злагоджений організм як на заводі чи фабриці: ми працюємо з ранку і до вечора у дві зміни. А хтось ще приходить пізно ввечері, а хтось бере “завдання на дім”, а потім днів через п’ять приносить готову сітку”, – повідомила Юлія Кривенко, яка з початку війни 2014 року займається з групою дівчат і жінок плетінням маскувальних засобів для українських бранців.

Волонтерка додала, що волонтери роблять все можливе, щоб забезпечити армію та тих людей, які страждають від обстрілів на нещодавно окупованих територіях.

“З поганого в нас: люди звикли до війни й не звертають на неї увагу. Таке було у 2014-му, у 2015-му всі звикли до війни, та вже не звертали увагу. Проте наша організація продовжувала плести сітки на фронт, ми не припинялись. 24 лютого не стало для нас неочікуваним: війна тривала, ми й не зупинялися допомагати. Зараз займаємося не тільки маскувальними засобами, але тим, хто потребує допомоги. Нещодавно доставляли продуктові набори для 350 жителів правого берега Дніпра. Там люди найбільше потерпають від окупантів ”, – зазначила волонтер.

Яна Титаренко займається  допомогою фронту також з 2014 року, а ще  з тих часів рятує тварин: вивозять їх з деокупованих територій. Часто про це просять самі бійці.

“Волонтерський рух еволюціонує разом з Україною: ми відповідаємо на потреби наших захисників. Я пам’ятаю 2015 рік, коли їздили до наших морпіхів в село Сартана. Тоді наша армія потребувала все: від їжі та теплих речей, це вже потім приєдналася держава. Раніше це були їжа, одяг, взуття. Потім приціли, оптика. Зараз – це дрони, антидронова зброя. Держава завжди відстає, ми закриваємо потреби. Головне, щоб нам не заважали”, – повідомила волонтер.

Яна Титаренко розповіла про проблеми тварин в зоні бойових дій та після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС.

“Не дивлячись на вигорання та втомленість від війни, приїжджайте до нас в Центр адопції тварин на 411 батареї в Одесі. Допомагайте волонтерам. Всі разом ми маємо перемогти”, – підсумувала волонтер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini