Маріупольський морський порт протистояв загарбникам і допомагав жителям міста з перших днів повномасштабного вторгнення
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів Ігор Барський, директор ДП «Маріупольский морський торговий порт».
Ігор Барський розповів, що в результаті нападу російських загарбників біля причалів порту досі заблоковані 6 суден під іноземним прапором. Деякі з них не зможуть вийти з порту без ремонтобудування судорументного заводу, який нині зруйновано, як і сам порт.
Щоб заблокувати шлях ворожим десантним кораблям, вхід до порту було заміновано. Місто боронили барикадами, завалами, фортифікаційними спорудами.
Також директор порту розповів, як портовики допомагали жителям міста. Під опіку порту було передано Приморський район Маріуполя. Необхідно було забезпечувати місто водою, паливом, допомогати лікарням.
Портовики надали жителям міста 300 тонн води, забезпечували дровами, щоб люди могли грітися і готувати їжу біля під’їздів. Лікарням надавалося паливо.
Працювала портова їдальня. Більше трьох тижнів годували портовиків, жителів міста, поранених військових. У спокійні дні вдалося годувати до 500 людей. Випікали і роздавали хліб, поки не закінчилися продукти.
Коли закінчилися ресурси для підтримки працівників і жителів міста, почали евакуювати людей. Місто вже було оточене. Вдалося виїхати колоною з 8 легкових автівок, вивезти жінок і дітей.
Нині ведеться збір інформації про стан порту і співробітників. Вдалося встановити зв’язок з 1 660 портовиками з 3 000. На жаль, встановлено, що загинуло 23 працівника підприємства.
Важко оцінити ступінь руйнувань порту, з наявних відеозйомок практично усі будівельні споруди частково або повністю зруйновані. найбільш дороговартісні частини порту — це причальні стінки і кранове хозяйство. Є пошкодження, біля деяких причалів затоплені судна. Також затонув док судоремонтного заводу — це велика проблема для всього Азову, не тільки Маріупольського порту.
Також Ігор Барський додав, що співробітникам порту виплачується заробітна плата, ведеться підготовка до повернення і відновлення роботи і виробництва.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini