Максим Буткевич: У мене немає відчуття згаяного часу
У межах щорічної «конференції «Медіадні Премії імені Георгія Ґонґадзе», медіапартнером якого був Медіацентр Україна, відбувся публічний виступ правозахисника, журналіста Максима Буткевича, якого 18 жовтня вдалося звільнити з російського полону. На початку повномасштабного вторгнення він воював у лавах ЗСУ.
Він заявив, що два з половиною роки перебував в іншій реальності, зокрема медійній, яка разюче відрізняється від нашої.
“Був доволі тривалий період, коли взагалі не було жодної інформації з зовнішнього світу. Він дав змогу зрозуміти, наскільки життєво важливо для людини отримувати інформацію про те, що відбувається за межами її безпосереднього доторку, погляду, слуху. Наскільки це впливає на стан, настрій, стійкість, на можливість маніпулювати людиною”, – сказав Буткевич.
За словами правозахисника, у нього після полону немає відчуття згаяного часу.
“Мені пощастило, що попри тотальну вбогість того, що там оточує, а це, крім жорстокості, саме вбогість – вбогість телевізора, вбогість маскульту, вбогість сучасної попси, яка лунає, убогість мови, якою з тобою спілкуються – я зараз не про російську, а про словниковий запас, – у немає відчуття, що це згаяний час. Я знаю, що у деяких хлопців було таке відчуття, вони ним ділилися. У мене немає такого відчуття. У мене був час подумати, поспостерігати, дійти до якихось висновків”, – заявив Буткевич.
Нагадаємо, що щорічна конференція “Медіадні Премії імені Георгія Ґонґадзе”, проходила в Києві 14-16 листопада. В ході заходу провідні журналісти, редактори, медіаменеджери, комунікаційники і представники бізнесу говорили про виклики та тенденції у медіапросторі України і за кордоном.
Серед тем цьогорічних “Медіаднів” – цензура та самоцензура під час війни, роль медіа у медіації та реінтеграції суспільства, підходи для зменшення медіатравматизації, роль соцмереж та месенджерів, висвітлення війни у світі місінформації та дезінформації та інші.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini