Олег Синєгубов, начальник Харківської ОВА, Медіацентрі Україна – Укрінформ
19 Червня, 2023, 17:51

Люди повертаються до Харкова, прикордонні міста під ворожим вогнем, – Олег Синєгубов про ситуацію на Харківщині

Ворог не припиняє здійснювати терор мирного населення на Харківщині. За минулу добу 20 населених пунктів опинилися під ворожим вогнем окупантів. Саме ж місто Харків практично щотижня опиняється під ворожим вогнем, утім це не спиняє людей повертатися. Так, наразі у місті налічується 1,2 – 1,3 мільйонів постійного населення. Досить великою є цифра і внутрішньпереміщених осіб в області – 490 тисяч.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олег Синєгубов, начальник Харківської ОВА. 

«За минулу добу знову під ворожим вогнем окупантів практично всі населені пункти, які знаходяться на прикордонні. Це 20 населених пунктів. Це Харківський район населений пункт Липці, це Морозова Долина Богодухівського району, це Вовчанськ Чугуївського району, це Куп’янський район. І ворог там б’є із різних видів озброєння: танків, артилерії, мінометів фактично по житлових  будинках цих населених пунктів, де немає ані військових, ані підприємств, ані критичної інфраструктури, яка належить до оборонної промисловості тощо. Тобто це винятково терор місцевого населення», – зазначив він.

Олег Синєгубов зауважив, що на Куп’янському напрямку  ворог постійно намагається випробовувати позиції наших військових. Однак зазнає втрат і під вогнем українських воїнів відступає.

Водночас начальник Харківської ОВА наголосив, що місто Харків наразі майже щотижня під ворожим вогнем. 

«Це ракетні системи С-300. Останні два тижні ворог змінив тактику і почав атакувати в тому числі місто Харків, інші населені пункти нашої області дронами-камікадзе типу «Шахед», – додав він. 

Утім, попри ворожі обстріли, за словами Олега Синєгубова, люди повертаються до міста.

«Якщо брати місто Харків, то ми вже налічуємо 1,2 – 1,3 млн постійного населення, які безпосередньо проживають у місті Харкові. Внутрішньопереміщених осіб по області ми фіксуємо  близько 490 тисяч  Це досить велика цифра. Це ті люди, які евакуюються  в тому числі до міста Харкова і з Куп’янського району, і з міста Вовчанська, і з міста Ізюма та Ізюмського району. Тобто це ті люди, які наближаються до мегаполіса  для того, щоб і в тому числі виїхати  із таких небезпечних місць, зі своїх населених пунктів, щоб знайти собі якусь роботу тощо», – зазначив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini