Львівські лікарі врятували ще вісім життів завдяки трансплантаціям з початку повномасштабної війни
Вісім надскладних операцій виконали львівські трансплантологи з початку повномасштабної війни росії проти України, повідомили медики на брифінгу у Медіацентрі «Україна». І це попри те, що у воєнний час робити трансплантації логістично складніше.
За цей час у Львові вже пересадили вісім органів: серце і сім нирок, дві з них – дітям, наголошує кардіохірург-трансплантолог Першого медоб’єднання Львова Роман Домашич. Зараз багато українських клінік призупинили роботу, тож українці, яким потрібна трансплантація, постійно звертаються і стають на лист очікування у Львові.
Загалом у Першому медоб’єднанні Львова за два роки провели сто трансплантацій.
Медики наголошують, що зараз Україна досягає трансплантаційної незалежності. Торік жодного українця вже не скерували на трансплантацію нирок за кордон, оскільки була змога провести їх в Україні.
«Безпрецедентні для України результати минулого року: понад 300 трансплантацій органів, половина з них – від посмертних донорів. Торік пересаджено 32 серця, і це в чотири рази більше, ніж за всю історію незалежності», – зауважила голова ГО «Всеукраїнська платформа донорства «iDonor» Ірина Заславець.
Керівник центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова Максим Овечко розповідає, що українські лікарі дуже кваліфіковані і результати їхньої роботи – на рівні з європейськими колегами.