Брифінг: Декомунізація Львівщини: усунення радянського минулого
18 Травня, 2023, 16:33

Львівщина і Закарпаття лідирують у боротьбі з декомунізацією

Найповільніше позбавляється радянського минулого Вінничина. Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна Львів заявив Вадим Поздняков, голова ГО “Деколонізація. Україна”.

Повністю очистити населені пункти Львівщини від пам’яток тоталітарного режиму планують до кінця 2023 р. Від початку року на території області демонтовано 36 радянських пам’ятників. Більше 200 обʼєктів  – досі чекають своєї черги, – зазначила Анна Герич, секретар робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА. 

Частина демонтованих пам’ятників, які мають мистецьку цінність, потрапляє в музей. Долею решти розпоряджається громада. Більшість комуністичних пам’яток в аварійному стані. Тому їх рештки можна повторно використати для зміцнення дорожнього полотна, кажуть в ГО “Деколонізація. Україна”

“У Львівщини важливе завдання показати сусіднім регіонам приклад успішного завершення декомунізації. Ми бачимо, що ці процеси не всюди просуваються так як би хотілося. Та сама Тернопільщина, де пам’ятників радянським солдатам досі стоїть майже 300. Волинь і Рівненщина, де ще багато пам’ятників з серпами і молотами, зірками, з написами “загиблим від рук українських буржуазних націоналістів”, – говорить Вадим Поздняков, голова ГО “Деколонізація. Україна”.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini