Брифінг: Львів'яни оцифровують пам'ятки культури, щоб вберегти їх від забуття
27 Березня, 2023, 15:30

Львів’яни оцифровують пам’ятки культури, щоб вберегти їх від забуття

Команда “Skeiron” створила 3D модель знищеного росіянами драмтеатру в Маріуполі. Триває розробка цифрового зображення інтер’єру закладу, а також центральної частини Маріуполя. Для цього “Skeiron”  збирає довоєнні фото і відео – зазначив  координатор проєкту #SaveMariupolHeritage Андрій Гривняк на брифінгу в Медіацентр Україна Львів. 

“Попереду ще довга робота з вивчення інтер’єру і щоб можна було правильно передати ці інтер’єри. Поки що  в нас немає фінансування і ми своїми силами намагаємося вдосконалювати проект. В майбутньому якщо в нас з’явиться можливість, ми зможемо детальніше відтворити інтер’єри, щоб відтворити це все через різні ігрові середовища ”, говорить Андрій Гривняк,  координатор проєкту #SaveMariupolHeritage

Окрім Маріуполя команда створює 3D моделі інших архітектурних пам’яток України. За словами координатора проєкту #SaveUkrainianHeritage Юрія Преподобного, в доробку “Skeiron” вже понад 40 оцифрованих об’єктів у форматі 3D у Львівській, Київській, Хмельницькій, Волинській, Вінницькій та Чернівецькій областях. Найбільш кропітким досі виявилася робота над оцифруванням моделі Чернівецького університету над яким команда працює декілька місяців. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini